Exploitatie (bedragen x € 1.000) | Begroting | Begroting | Begroting | Begroting |
|---|---|---|---|---|
BATEN | ||||
Meerjarenbegroting 2026-2029 | 547 | 11.291 | 11.442 | 15.232 |
Tot de 1e voortgangsrapportage | 8 | 0 | 0 | 0 |
Baten tot de 1e voortgangsrapportage | 555 | 11.291 | 11.442 | 15.232 |
Mutaties 1e voortgangsrapportage | ||||
5. Mutaties < € 100.000 | -11 | -11 | -11 | -11 |
Budgetmutatie straatmarkt en kermis | -11 | -11 | -11 | -11 |
Totaal mutaties baten 1e voortgangsrapportage | -11 | -11 | -11 | -11 |
Totaal baten na de 1e voortgangsrapportage | 544 | 11.280 | 11.431 | 15.221 |
LASTEN | ||||
Meerjarenbegroting 2026-2029 | 1.244 | 11.929 | 11.984 | 15.713 |
Tot de 1e voortgangsrapportage | 7 | 0 | 0 | 0 |
Lasten tot de 1e voortgangsrapportage | 1.251 | 11.929 | 11.984 | 15.713 |
Mutaties 1e voortgangsrapportage | ||||
2. Actualisatie bestaand beleid | 0 | -11 | -28 | 5 |
Actualisatie investering straatmarkt en evenementen | 0 | 5 | 5 | 5 |
Actualisatie investeringenbudgetten programma 3 | 0 | -17 | -33 | 0 |
5. Mutaties < € 100.000 | 22 | 22 | 22 | 22 |
Budgetmutatie straatmarkt en kermis | 22 | 22 | 22 | 22 |
Totaal mutaties lasten 1e voortgangsrapportage | 22 | 11 | -6 | 27 |
Totaal lasten na de 1e voortgangsrapportage | 1.273 | 11.940 | 11.978 | 15.740 |
Saldo van baten en lasten | -729 | -660 | -547 | -519 |
Mutaties reserves | ||||
Onttrekkingen | ||||
Meerjarenbegroting 2026-2029 | 15 | 17 | 17 | 17 |
Mutaties tot de 1e voortgangsrapportage | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mutaties 1e voortgangsrapportage | 0 | -17 | -17 | 0 |
Totaal onttrekkingen reserves | 15 | 0 | 0 | 17 |
Toevoegingen | ||||
Meerjarenbegroting 2026-2029 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mutaties tot de 1e voortgangsrapportage | 0 | 0 | 0 | 0 |
Mutaties 1e voortgangsrapportage | 0 | 0 | 0 | 0 |
Totaal toevoegingen reserves | 0 | 0 | 0 | 0 |
Totaal reserve mutaties | 15 | 0 | 0 | 17 |
Gerealiseerd resultaat | -714 | -660 | -547 | -502 |
tableCell49 | tableCell50 | tableCell51 | tableCell52 | |
tableCell44 | tableCell45 | tableCell46 | tableCell47 | |
TOELICHTING FINANCIËLE ONTWIKKELINGEN | tableCell39 | tableCell40 | tableCell41 | tableCell42 |
Mutaties exploitatie (bedragen x € 1.000) | Begroting 2026 | Begroting 2027 | Begroting 2028 | Begroting 2029 |
2. Actualisatie bestaand beleid | ||||
Actualisatie investering straatmarkt en evenementen | 0 | -5 | -5 | -5 |
In verband met het falen van twee elektrische installaties voor de straatmarkt en evenementen moeten deze worden vervangen. Het totale Investeringsbedrag voor deze kasten bedraagt € 80.000. Hiervoor hanteren we een afschrijvingstermijn van 15 jaar. De aanvullende afschrijvingslasten vanaf 2027 bedragen structureel € 5.334 in programma 3. | ||||
Actualisatie investeringenbudgetten programma 3 | 0 | 17 | 33 | 0 |
Dit betreft een fasering van twee investeringsbudgetten: Toekomstbestendig Hengelder/Tatelaar. Dekking vindt plaats uit de kapitaallastenreserve waardoor de fasering budgettair neutraal is. En toekomstbestendig maken bedrijven terrein Lobith/Halve Maan. Een eenmalig voordeel van € 17.000 in 2028. Daarnaast zijn twee investeringen voordeliger afgesloten dan begroot. Een voordeel in 2026 tot en met 2030 van € 24.000. | ||||
Totaal mutaties | 0 | 11 | 28 | -5 |
tableCell44 | tableCell45 | tableCell46 | tableCell47 | |
Toelichting reservemutaties | ||||
Reservemutaties (bedragen x € 1.000) | Begroting 2026 | Begroting 2027 | Begroting 2028 | Begroting 2029 |
2. Actualisatie bestaand beleid | ||||
Actualisatie investeringenbudgetten programma 3 | 0 | -17 | -17 | 0 |
Dit betreft een fasering van twee investeringsbudgetten: Toekomstbestendig Hengelder/Tatelaar. Dekking vindt plaats uit de kapitaallastenreserve waardoor de fasering budgettair neutraal is. En toekomstbestendig maken bedrijven terrein Lobith/Halve Maan. Een eenmalig voordeel van € 17.000 in 2028. Daarnaast zijn twee investeringen voordeliger afgesloten dan begroot. Een voordeel in 2026 tot en met 2030 van € 24.000. | ||||
Totaal reservemutaties | 0 | -17 | -17 | 0 |
